Rahmi Turan: Millî Düşünce Atatürk, Türk Milliyetçiliği Armağanı

Sözcü yazarlarından Rahmi Turan, "Millî Düşünce Atatürk, Türk Milliyetçiliği Armağanı" sahibi usta müzisyen Prof. Dr. Nevzat Atlığ'ın teşekkür konuşmasını köşesine taşıdı.


25/12/2021 Cumartesi günü gerçekleştirilen Millî Düşünce Merkezi’nin 5. Olağan Genel Kurul toplantısında, Millî Düşünce Hizmet Armağanları sahiplerine takdim edildi. Sözcü yazarlarından Rahmi Turan, “Millî Düşünce Atatürk, Türk Milliyetçiliği Armağanı” sahibi usta müzisyen Prof. Dr. Nevzat Atlığ’ın teşekkür konuşmasını köşesine taşıdı.

“Ankara’da, başkanlığını eski devlet bakanlarından Sadi Somuncuoğlu’nun yaptığı “Millî Düşünce Merkezi var. Yılmadan, yorulmadan Türk milliyetçiliğini savunan bu önemli kuruluş, her yerde göğsünü gere gere Atatürk milliyetçisi olduğunu söyleyen büyük müzik üstadı Prof. Dr. Nevzat Atlığ’a “Atatürk, Türk Milliyetçiliği Armağanı” verdi. Hayatı boyunca sayısız ödül alan ulu çınar Atlığ, bu ödülün hepsinden daha anlamlı olduğunu belirterek şunları söyledi: ‘Yüz yıla yakın ömrüm Atatürk sevgisi ve Atatürk ilkelerine bağlı olarak geçti. Çocukluk yıllarımda onu Ankara’da iki defa yakından gördüm. Çok şık giyinmişti. Arkaya taranmış sarı saçları, keskin bakışlı mavi gözleri bugün bile gözümün önündedir. Hep Atatürk milliyetçisi olarak yaşadım. Türk milletinin her ferdi için onu sevmek ve ilkelerine bağlanmak ne kadar bir büyük bir talih, her türlü tasada ve sevinçte bunu Atatürk ile paylaşabilmek, ne kadar büyük bir bahtiyarlıktır. Atatürk’e olan sevgi ve bağlılığın her geçen gün artarak ilelebet devam edeceği inancındayım. Sözlerimi Ata’mızın 10’uncu Yıl Nutkunun sonunda iftiharla söylediği harika cümle ile bitiriyorum: Ne mutlu Türk’üm diyene!”

Yazının tamamını okumak için tıklayınız.

 

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar