DUYURU   • Kültür ve Turizm Bakanlığı ne yaptığını sanıyor?   • Işınsu

Rus işgal askerleri üç kat arttı

Rusya, Kırım’daki askeri varlığını 3 kat artırdı.

8 Ekim 2020
A. Selim Babaoğlu ve Shakhsanam Niyazkhajiyeva
3 kat arttı
Kırım’da Rus varlığı

Ukrayna’nın Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Caparova, basına verdiği beyanında Rusya’nın Kırım’ı işgalinden bugüne kadar yarımadadaki asker, nüfus ve iktisat bakımından varlığının neredeyse 3’e katlandığını ifade etti.
Dzhaparova, Kırım’ın Rusya tarafından kolonileştirildiğini, Kırım’a Rusların iskan ettirildiğini, Kırımlıların ve Ukraynalıların iktisadi bakımdan zor duruma düşürüldüğünü ifadelerine ekledi.

***

(Kazakistan lehçesinde)

Украинаның Сыртқы істер министрінің орынбасары Эмина Жапарова баспасөзге берген мәлімдемесінде Ресейдің Қырымда түбекте әскерлер, халық және экономика тұрғысынан қатысуы бүгінде шамамен 3 есе көп екенін айтты.
Жапарова Қырымды Ресей отарлағанын, орыстар Қырымда қоныстанғанын, қырымдар мен украиндар экономикалық қиын жағдайға тап болғанын айтты.

 

Kaynak: (https://www.unian.info/politics/mfa-russia-triples-military-presence-in-crimea-after-annexation-11170769.html, 05/10/2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarların diğer yazıları: