Rus Dışişleri Bakanı Ermeni Anıtına Çelenk Koydu – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Asırlık çınar Bozkurt İlham Gencer’le sanat ve siyaset bir arada   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö

Rus Dışişleri Bakanı Ermeni Anıtına Çelenk Koydu

Sözde Ermeni soykırımı meselesi son günlerde gündemden düşmüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı görüşmede “Özellikle Ermeni meselesi ve 1915 olaylarıyla ilgili olarak hem Sayın Trump’a hem Beyaz Saray’da buluştuğumuz senatörlere detaylı bilgi verdim ve tarihi hadiselerin siyasileştirilmesinin büyük bir hata olduğunu kendilerine anlattım.” ifadelerini kullandı. Erdoğan toplantı sonrasında düzenlenen basın […]

14 Kasım 2019
Kocafurkan Dinçaslan

Sözde Ermeni soykırımı meselesi son günlerde gündemden düşmüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı görüşmede “Özellikle Ermeni meselesi ve 1915 olaylarıyla ilgili olarak hem Sayın Trump’a hem Beyaz Saray’da buluştuğumuz senatörlere detaylı bilgi verdim ve tarihi hadiselerin siyasileştirilmesinin büyük bir hata olduğunu kendilerine anlattım.” ifadelerini kullandı. Erdoğan toplantı sonrasında düzenlenen basın toplantısında hem Rusya’yla hem ABD’yle dost olmak istiyoruz açıklamasını yaptı. ABD’de sözde Ermeni soykırımı hakkında tanıma kararı Temsilciler Meclisi’nde 11’e karşı 405 oyla kabul edilmişti.

Rusya tarafından da sözde Ermeni meselesinde Türkiye karşıtı hamleler devam ediyor. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Ermenistan ziyaretinde sözde Ermeni anıtını ziyaret ederek çelenk bıraktı. Sonrasında sözde soykırım için yapılan hatıra parkındaki ağacı suladı.

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları