Rusya’dan itiraf gibi yalanlama

Rus Savunma Bakanlığı'ndan Rus malı Pantsir hava savunma sistemleri ile ilgili itiraf gibi yalanlama geldi.


Rus malı Pantsir Türkiye'nin operasyonunda imha edildi.

Rus yapımı Pantsir

Rus haber ajansı RIA Novosti’de çıkan haberde Rus Savunma Bakanlığı’nın Suriye’de imha edilen Rus yapımı hava savunma unsuru Pantsir’in imhasını kabul etmediği bildirildi.

Zarar gören var ama…

Rusya Savunma Babaknlığı’nın açıklamasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanlış bilgilendirildiğini, Pantsir’lerin Şam civarında toplandığı, imha ile ilgili bilgilerin abartıdan ibaret olduğunu belirtti.

Açıklamanın devamında İdlib’te dört adet hava savunma unsurunun (Pantsir) bulunduğu bunlardan iki tanesinin zarar gördüğü ifade edildi. Bunlarla ilgili hasarın da giderildiği bildirildi.

***

(Azerbaycan lehçesinde)

Rusya’ dan etiraf kimi yalanlama

Rus xəbər agenti RİA Novosti də çıxan xəbərdə Rus Müdafiə Nazirliyinin Suriya da məhv edilən Rus istehsalı olan hava hücumundan müdafiə sistemi Pantsir’ in imhasını qəbul etmədiyi bildirildi .

Zərər görən var ama…

Rusya müdafiə nazirliyinin açıqlamasında, Prezident Rəcəb Tayyib Ərdoğan’ın yanlış məlumatlandırıldığını, Pantsirlərin Şam ətrafında toplandığı, imha ilə əlaqəli məlumatların şişirdilmiş olduğunu bildirib.

Açıqlamanın davamında İdlib’ də 4 ədəd hava hücumundan müdafiə sisteminin (Pantsir) yerləşdiyini bunlardan sadəcə ikisinin zərər gördüyü ifadə edildi. Bunlarla əlaqəli hasarın da təmir edildiyi bildirildi.

Kaynak: (https://ria.ru/20200310/1568404295.html, 10/03/2020)

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.