Sırbistan’daki Boşnaklar, Türkiye’den yardım talep etti

Sırbistan’da bulunan Boşnak Ulusal Konseyi, Koronavirüsü salgınıyla mücadele konusunda Türkiye’den yardım talep etti.


Bosna Hersek

Sancak Boşnakları

Sırbistan’da dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsü salgını etkisini göstermeye başladı. Bu kapsamda, ülkede vaka sayısı 1908, ölü sayısı da 51’i buldu. Sırbistan’da Boşnak nüfusun çoğunlukta yaşadığı Sancak bölgesinde faaliyet gösteren Boşnak Ulusal Konseyi (BNV), Sancak bölgesine de yayılan yeni tip Koronavirüsüyle (Kovid-19) mücadele için geçici hastane ve karantina alanlarının oluşturulmasına yönelik Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup gönderdi.

Mektupta, Türkiye’nin sağlık alanında oldukça gelişmiş bir ülke olduğu ve Türkiye’den en kısa sürede tıbbi malzeme ve ekip talep edildiği vurgulandı.

Mektupta, Sancak’ta 22 enfekte hastanın bulunduğu ifade edilerek, “Novi Pazar Sağlık Merkezi tüm ekibiyle salgınla mücadele için hazır. Sizlerin yardımıyla enfekte olan hastalarımıza daha kaliteli hizmet sunmak istiyoruz. Sancak’ta hasta olanlar buradaki hastanelere yerleştirilmeli.” ifadeleri yer aldı.

Kaynak:QHA

Yazar

Mete Korkmaz

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.




Benzer Yazılar