Sözde Ermeni Soykırımı ABD’de Senatodan Gecti – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi   • Ahmet Vefik Alp vefat etti

Sözde Ermeni Soykırımı ABD’de Senatodan Gecti

Geçtiğimiz ay ABD temsilciler meclisinde oylanan ve kabul edilen sözde Ermeni soykırımı tasarısı senatoda oylandı. Demokrat New Jersey Senatörü Bob Menendez ve Cumhuriyetçi Texas Senatörü Ted Cruz tarafından oylamaya sunulan tasarı ABD senatosu tarafından oy birliğiyle geçti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu karara tepki gösterdi, Altun“Dün ABD Senatosu Dış ilişkiler […]

13 Aralık 2019
Kocafurkan Dinçaslan

Geçtiğimiz ay ABD temsilciler meclisinde oylanan ve kabul edilen sözde Ermeni soykırımı tasarısı senatoda oylandı. Demokrat New Jersey Senatörü Bob Menendez ve Cumhuriyetçi Texas Senatörü Ted Cruz tarafından oylamaya sunulan tasarı ABD senatosu tarafından oy birliğiyle geçti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu karara tepki gösterdi, Altun“Dün ABD Senatosu Dış ilişkiler Komitesinden geçen yaptırım tasarısı ve bugün Senatoda kabul edilen Ermeni karar tasarısı, ikili ilişkilerimizin geleceğini tehlikeye atmaktadır. Barış Pınarı Harekatı’nın başlangıcından itibaren, Amerikalı mevkidaşlarımıza Suriye’nin kuzeyindeki askeri operasyonumuzun nedenlerini ve hedeflerini anlattık. Yaptırımlar ve tehditler bizi ulusal güvenlik çıkarlarımızı korumaktan vazgeçirmeyecektir.”

“ABD Kongresindeki bazı üyeler Suriye’deki askeri operasyonlarımızdan rahatsız oldu diye ulusal güvenliğimizden taviz verecek değiliz.” sözleriyle tepki gösterdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu sosyal medya üzerinden açıklama yaparak “ABD Senatosu’nun kararı siyasi bir gösteriden ibarettir. Hukuki bağlayıcılığı ve geçerliliği yoktur.
Tarihi siyasi amaçlar için kullananlar gerçeklerle yüzleşmek istemeyen korkaklardır.” Ifadelerini kullandı.

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları