Suriye Zirvesi Kazakistan’da – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)   • Söz Konusu-5: Açık Oturum

Suriye Zirvesi Kazakistan’da

Türkiye, İran ve Rusya Suriye meselesini görüşmek üzere Nur Sultan’da toplandı.

10 Aralık 2019
Kocafurkan Dinçaslan

Türkiye, İran ve Rusya Suriye meselesini görüşmek üzere Nur Sultan’da toplandı. 14. Astana görüşmesi önceden Astana şimdiki Nur Sultan’da başladı, görüşmeyi Kazakistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aybek Smadiyarov ülkelerin delegasyonların Nur Sultan’a geldiğini belirterek bildirdi.

2017’de Suriye sürecine destek olmak için görüşmeler başlamıştı. Görüşmede “Suriye iç savaşına kalıcı bir çözüm bulmak, savaş sonrası bir anayasa inşa etmek, siyasi geçiş, güvenlik ve yeniden yerleşme sorunlarını çözmek” konuları işlenecek. Kazakistan Stratejik Araştırmalar Enstitüsü başkan yardımcısı Sanat Kuşkumbayev konu hakkında yaptığı açıklamada görüşmede özellikle İdlib konusunun tartışılacağını ve Türkiye’nin operasyonunun değerlendirileceğini söyledi. Türkiye’nin çözüm önerilerinin de Rusya ve İran tarafından Suriye’ye iletilmesi bekleniyor.

Kaynak: QHA

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları