Suriyeliler Kalıyor Afgan Türkleri Sınır Dışı Ediliyor

Suriyeli, Iraklı, İranlı bir çok Kürt, Arap ve Fars’ın yaşadığı ülkemizde Afgan Türklerine yer kalmamış. Bir çok etnik grubun ülkeden sınır dışı edilmesi veya vatandaşlık verilmesi gibi konular gündemden düşmezken, Afgan Türkleri hakkında üzücü bir haber geldi. 200 kadar Afgan Türkünün sınır dışı edilmek üzere geri gönderme merkezine gönderildiği iddia edildi. Afgan Türkü sığınmacıların İstanbul’da […]


Suriyeli, Iraklı, İranlı bir çok Kürt, Arap ve Fars’ın yaşadığı ülkemizde Afgan Türklerine yer kalmamış. Bir çok etnik grubun ülkeden sınır dışı edilmesi veya vatandaşlık verilmesi gibi konular gündemden düşmezken, Afgan Türkleri hakkında üzücü bir haber geldi.

200 kadar Afgan Türkünün sınır dışı edilmek üzere geri gönderme merkezine gönderildiği iddia edildi. Afgan Türkü sığınmacıların İstanbul’da yakalandıkları sonrasında Tuzla Geri Gönderme Merkezine götürüldüğü sonrasında Adıyaman’a gönderildiği öğrenildi.

Taliban zulmünden kaçan ve Afganistanda ikinci sınıf vatandaş muamelesi gören Afgan Türklerinin akıbeti hakkında yetkililerden halen bir açıklama gelmedi.

Kaynak: Tamga Türk

Yazar

Kocafurkan Dinçaslan

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.