Taziye Mesajı: Hasan Hüseyin Türkoğlu – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz Konusu-5: Açık Oturum   • Çağrı: Bize katılın

Taziye Mesajı: Hasan Hüseyin Türkoğlu

Milli Düşünce Merkezi’nin 24. Dönem Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu’nun vefatı üzerine yayınlamış olduğu taziye mesajıdır.

24’üncü Dönem Milliyetçi Hareket Partisi Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu’nun hayatını kaybettiğini üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz..

Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve milletimize baş sağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun..

Milli Düşünce Merkezi

28 Haziran 2011 seçimlerinde MHP’den TBMM’ye giren Hasan Hüseyin Türkoğlu, 1 Mayıs 1968’de Osmaniye Bahçe’de doğdu.

Mülki İdare Amiri; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. 59. Dönem Milli Güvenlik Akademisi mezunu oldu. Adana Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Aydın Karacasu, Bolu Kıbrıscık Kaymakam Vekilliğin’de bulundu.

Yavuzeli, Nazimiye, Besni Kaymakamlığı yaptı. İçişleri Bakanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü’ne atandı. Personel Şube Müdürü, Mahalli İdareler Daire Başkanlığı, Personel Daire Başkanlığı, Hukuk Müşavirliği görevlerini üstlendi.

2006 yılında 1. sınıf mülki idare amirliğine yükseldi. Türkiye Hokey Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu.

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi, ve hali hazırda İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı görevini yürütüyordu.

Orta düzeyde İngilizce bilen Türkoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

52 yaşındaki Türkoğlu, ilik kanseri nedeniyle Ankara’daki özel bir hastanede tedavi görüyordu.

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinin İrfanlı Mahallesi, Göçmenler semtinde ikamet eden Nezihe ve Ökkeş Türkoğlu çiftinin iki evladından birisi olan Türkoğlu için 12 Şubat Çarşamba günü saat 10.00 TBMM’de tören düzenlenecek.

13 Şubat Perşembe günü ise Düziçi Merkez Camii’nde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazından sonra Düziçi Çamiçi Mezarlığında toprağa verilecektir.

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!