Tüm Dünyada Doğu Türkistan Eylemleri: Endonezya – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)   • Söz Konusu-5: Açık Oturum

Tüm Dünyada Doğu Türkistan Eylemleri: Endonezya

Doğu Türkistan Türklerine Çin zulmüne karşı eylemler dünyanın dört bir yanında devam ediyor. Amerika, Avrupa ülkeleri, hon Kong ve Avustralya’dan sonra şimdi de Endonezya’da eylem düzenlendi. Endonezya’nın Başkenti Cakarta’da düzenlenen eyleme bin kişi katıldı. Gösterinin organizatörlerinden FPI üyesi Slamet Maarif Uygurların işkence altında olduğunuve dini ibadetlerini yerine getiremediklerini söyledi. Maarif ayrıca Endonezya hükumetini de sessizliklerinden […]

30 Aralık 2019
Kocafurkan Dinçaslan
Doğu Türkistan Türklerine Çin zulmüne karşı eylemler dünyanın dört bir yanında devam ediyor. Amerika, Avrupa ülkeleri, hon Kong ve Avustralya’dan sonra şimdi de Endonezya’da eylem düzenlendi. Endonezya’nın Başkenti Cakarta’da düzenlenen eyleme bin kişi katıldı. Gösterinin organizatörlerinden FPI üyesi Slamet Maarif Uygurların işkence altında olduğunuve dini ibadetlerini yerine getiremediklerini söyledi. Maarif ayrıca Endonezya hükumetini de sessizliklerinden dolayı kınadıklarını ve İslam İşbirliği Teşkilatının da Uygurlar için insan hakları ihlallerini soruşturmasını talep ettiklerini duyurdu. Göstericiler ellerinde “Çin’i boykot et”, “Müslüman Uygurlara yönelik soykırımı durdur”, “Uygurlar ile beraberiz” ve “Uygurları kurtarın” yazılı pankartlar taşıdı.
Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları