Camiye domuzlu saldırı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 524’üncü Bilgi Şöleni: Cumhuriyetin (Devletin) liyakatla sınavı   • ATSIZ- Türkçülüğün Çağlayanı

Camiye domuzlu saldırı

Almanya’da camiye ırkçı ve islamofobik saldırı düzenlendi. Kimliği belirsiz kişilerce kanlı bir domuz kafası caminin kapısına asıldı. Olay ile ilgili alman polisi soruşturma başlattı.

18 Mayıs 2020
A. Selim Babaoğlu
Almanya'da Türk camisinin kapısına domuz kafası açıldı
Camiye domuz kafalı saldırı

Almanya’daki Türklere karşı ırkçı saldırılara yenisi eklendi. Stuttgart şehri yakınlarındaki Vaihingen Enz beldesinde camiye kapısına kanlı domuz kafası asıldı.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı bulunan Fatih Camisinin kapısına akşam saat 23.30 sularında kimliği belirsiz iki kişi domuz kafası asıp olay yerinden hızla uzaklaştı. Camiye yapılan ırkçı ve islamofobik saldırı güvenlik kameralarınca kaydedildi.

Vaihingen Enz DİTİB Fatih Camisi Dernek Başkanı Latif Pekmezci beyanında, saldırganların üzerinde bir firmanın isminin yazılı olduğu panelvan tipi minibüsle olay mahalline geldiklerinin tespit edildiğini, saldırı hakkında kanuni haklarını kullandıklarını bildirdi.

Olaydan ötürü cemaat olarak büyük üzüntü duyduklarını ifade eden Pekmezci, polisin olay yeri incelemesi yaparak çirkin eylemle ilgili soruşturma başlattığını ifade etti.

Stuttgart Başkonsolosu Mehmet Erkan Öner, Din Hizmetleri Ataşesi Musa Uzun ve Württemberg DİTİB Eyalet Birliği Başkanı İsmet Harbi olayın ardından saldırıya uğrayan camiye geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Kaynak: (https://www.tamgaturk.com/almanyada-turk-camisine-igrenc-saldiri-domuz-kafasi-birakmislar/amp/?__twitter_impression=true,17/05/2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları