Türk dünyasının iki ünlü ismi adına İspanya’da pul basıldı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız   • Bütün bilinmeyenleriyle varlık fonu

Türk dünyasının iki ünlü ismi adına İspanya’da pul basıldı

Abay Kunanbay’ın 175. yılı ve Üzeyir Hacıbeyov’un 135. yıl dönümü vesilesiyle İspanya’da posta pulları basıldı.

12 Aralık 2020
Esra Çam
Türk dünyasının iki ünlü ismi adına İspanya’da pul basıldı.

Kazak edebiyatının kurucusu şair, yazar, besteci Abay Kunanbayev’in doğumunun 175. yılı anısına ve Azerbaycanlı yazar, pedagog, besteci Üzeyir Hacıbeyov’un doğumunun 135. yıl dönümü vesilesiyle İspanya’da posta pulları basıldı. Uluslararası Türk Kültür ve Mirası Vakfı’nın desteği ve Azerbaycan Cumhuriyeti İspanya Büyükelçiliğinin katkılarıyla basılan posta pulları ile birlikte Türk dünyasının büyük sanatçılarının daha geniş kitleler tarafından tanınırlıklarının artması hedeflenmektedir.
(Kaynak: https://apa.az/az/medeniyyet-siyaseti/Abay-Kunanbayevin-175-illik-v-Uzeyir-Hacibyovun-135-illik-yubileyi-munasibtil-Ispaniyada-poct-markalari-cap-olunub-colorredFOTOcolor-619299 12.12.2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları