Türk Konseyi Gayriresmî Zirvesi çevrim içi toplanacak - Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Araştırmacı-Yazar Prof. Dr. Nadir Devlet Hayatını Kaybetti   • Yarışma

Türk Konseyi Gayriresmî Zirvesi çevrim içi toplanacak

31 Mart 2021 tarihinde Kazakistan’ın Türkistan şehrinde yüz yüze düzenlenmesi planlanan Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Gayriresmî Zirvesi’nin, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle çevrim içi yapılacağı duyuruldu.

25 Mart 2021
Kâmil Engin

 

Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (TÜRK KENEŞİ) Sekreteryası tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türk Konseyi Sekreteryası, 31 Mart 2021 tarihinde Kazakistan’ın Türkistan kentinde yapılması planlanan Türk Konseyi Gayri Resmi Zirvesi’nin, Covid-19 pandemisinin epidemiyolojik durumundaki kötüye gidiş sebebiyle, aynı tarihte ve aynı gündemle video konferans formatında düzenleneceğini kamuoyunun dikkatine saygıyla sunar.”

Zirveye, Kazakistan’ın Birinci Cumhurbaşkanı ve Türk Konseyi Onursal Başkanı Nursultan Nazarbayev’in yanı sıra, üye ülkeler Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Türkiye’nin Devlet Başkanları ile gözlemci üye Macaristan’ın Başbakanının katılacakları belirtildi.

Zirve sonunda Türkistan şehrinin “Türk Dünyasının Manevî Başkenti” olarak ilan edilmesi bekleniyor.

 

Kaynak: http://twesco.org/wp-content/uploads/2021/03/TW-218-tur.pdf (25/03/2021)

 

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları