Türk Okçuluğu UNESCO Kültür Mirası Listesine Girdi – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Türk Okçuluğu UNESCO Kültür Mirası Listesine Girdi

Geleneksek Türk okçuluğu UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsili Listesi’ne girdi.

14 Aralık 2019
Kocafurkan Dinçaslan

Geleneksek Türk okçuluğu UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsili Listesi’ne girdi. Türk okçuluğunun Türk cumhuriyetlerinde ve tüm dünyaya tanıtımında önemli rol oynayacak UNESCO kültür mirası listesi Türkleri sevindirdi. 9-14 Aralık tarihleri arasında UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası 14. Komite Toplantısında listeye Türkiye’nin 17. kültürel unsuru olarak girdi.

Dışişleri Bakanlığı konu hakkında “Geleneksel Türk Okçuluğu’nun bahse konu listeye kaydedilmesi vesilesiyle bu eski ve köklü sporumuzun canlandırılması alanında yaptığı değerli çalışmalarla tanınan ve adaylık dosyamızın hazırlanmasında emeği geçen Okçular Vakfı sporcuları toplantıda bir atış gösterisi düzenleyeceklerdir. Ülkemiz UNESCO çerçevesinde çalışmalarını yoğun şekilde sürdürmeye ve bu bağlamda kültür varlıklarımızın uluslararası kamuoyuna tanıtılması yönünde adımlar atmaya devam edecektir.” açıklamasını yaptı.

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları