Türk takı örneklerinin yer aldığı sanal sergi açılıyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler Çalıştayı   • MDM İstanbul Şubesi Perşembe Sohbetleri: Türkiye’de Organ Nakli ve Sorunları

Türk takı örneklerinin yer aldığı sanal sergi açılıyor

Tsaritsyno Müzesi çevrim içi olarak 19-20 yy. ait Türk takılarını sergileyecek.

6 Şubat 2021
Esra Çam

 

Türk takı örneklerinin yer aldığı sanal sergi açılıyor

Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Tacikistan’ın 19. yüzyıl ve 20. yüzyılın ilk yarısına ait geleneksel takı örneklerinden oluşan bir koleksiyon Tsaritsyno Müzesi resmî sitesinde “Gümüş Doğu” adlı sanal sergide sergilenecek.
Ziyaretçiler, mücevherlerin kültürünü ve özelliklerini anlatacak olan Tsaritsyno fonlarından başyapıtları görebilecekler, tarihlerini öğrenecekler. Materyaller müzenin sosyal ağında yayımlanacak.
Kaynak: https://turkmenportal.com/blog/34126/turkmenskie-ukrasheniya-xix-veka-predstavleny-na-onlainvystavke-muzeya-caricyno)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları