Türkiye Kazakistan Birlikteliği Büyüyor

Türkiye Cumhuriyeti ile Kazakistan arasında 3 anlaşma birden imzalandı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Kazakistan Başbakanı Askar Mamin’in yönetiminde gerçekleşen toplantıdan 3 anlaşma kararı çıktı. Anlaşmalar sonucunda iki ülke arasında gerçekleşecek olan ticaret hacminin 10 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Ekonomi, yük taşımacılığı ve helal akreditasyon konularını içeren toplantıda, anlaşmaya Kazakistan adına Başbakan Askar Mamin, Ulusal Ekonomi […]


Türkiye Cumhuriyeti ile Kazakistan arasında 3 anlaşma birden imzalandı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Kazakistan Başbakanı Askar Mamin’in yönetiminde gerçekleşen toplantıdan 3 anlaşma kararı çıktı. Anlaşmalar sonucunda iki ülke arasında gerçekleşecek olan ticaret hacminin 10 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Ekonomi, yük taşımacılığı ve helal akreditasyon konularını içeren toplantıda, anlaşmaya Kazakistan adına Başbakan Askar Mamin, Ulusal Ekonomi Bakanı Ruslan Dalenov, Türkiye adına ise Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan imza attı.

Yazar

Kocafurkan Dinçaslan

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.