Türkiye ve Azerbaycan arasında kimlikle seyahat bugün başladı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Asırlık çınar Bozkurt İlham Gencer’le sanat ve siyaset bir arada   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö

Türkiye ve Azerbaycan arasında kimlikle seyahat bugün başladı

Türkiye ile Azerbaycan arasında 10 Aralık 2020’de imzalanan ve kimlikle seyahate imkân tanıyan protokol, bugün yürürlüğe girdi.

1 Nisan 2021
Kâmil Engin
Iğdır’da bulunan Türkiye-Nahçıvan sınır kapısı Dilucu Gümrük Kapısı

 

İki ülke vatandaşları, karşılıklı seyahatlerini bugünden itibaren pasaporta ihtiyaç duymadan, yeni tip kimlik kartı ibraz ederek yapabilecekler.

İki ülke vatandaşlarının yeni tip kimlik kartı ile karşılıklı olarak seyahat edebilmesine imkân tanıyan protokol, 10 Aralık 2020’de Bakü’de imzalanmıştı.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı tarafından bu hafta başında yapılan yazılı açıklamada, iki ülke arasında kimlikle yapılacak seyahatler ile “ülkelerimiz arasındaki ‘iki devlet, tek millet’ söyleminde ifade bulan güçlü kardeşlik bağları daha da pekişecektir” denilmişti.

 

Kaynak: https://p.dw.com/p/3rT60 (01/03/2021)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları