Türkiye’nin şiddet karnesinde 8-9 Mart

Türkiye'de son 24 saatte yaşanan şiddet eylemlerinin çetelesini tutuyoruz.


Paylaşın:

Adana’nın Ceyhan İlçesi’nde 2017 yılında 72 yaşındaki Kudret Yener’i öldürüp değerli eşyalarını çaldıkları iddia edilen 2 sanık ‘öldürme’ eyleminden müebbet, ‘hırsızlık’ eyleminden de 6 yıl 3’er ay, ‘konut dokunulmazlığını ihlalden’ ise 1 yıl 8’er ay hapis cezasına çarptırılıp adli kontrol şartıyla tahliye edildi. Mağdurun yakınları ve avukatları, tahliye kararını skandal olarak yorumlayıp bu karara itiraz edeceklerini söyledi.

kaynak

Konya’da insanın kanını donduran bir şiddet olayı daha yaşandı. Bir baba, 10 yaşındaki oğlunu öldürdükten sonra, polise teslim oldu.

kaynak

İstanbul Kazdağları Dayanışması’ndan yapılan açıklamada, “Alamos Gold’un izin iptalleri yapılmıştır. Alamos Gold’un iş makinaları tahliye edilmiştir. Proje alanı, Orman Bölge Müdürlüğü’ne geçmiş, rehabilitasyon için bütçe ve ödenek planlaması başlamıştır.” denildi.

kaynak

Afyonkarahisar’da 16 yaşındaki bir çocuk işçiyi pazarda çalıştırdıktan sonra 200 TL’lik borcunu ödemeyen işverenleri tarafından sabaha kadar aralıklarla dövülerek şiddete maruz bırakıldı. 16 yaşındaki çocuğun vücudunda ve başında ciddi yaralanmalar mevcut.

Kaynak

Birkaç ay önce sosyal medya hesabında açtığı bir canlı yayınla yanındaki kadını döven Ümitcan Uygun’un tutuklanması haberi henüz tazeliğini korurken bu sefer de arkadaşı Gökhan Özbolat benzer bir olayla gündeme geldi. Ancak Özbolat’a herhangi bir yaptırım uygulanmadı. Hakkında işlem yapılmayan saldırgan için adaletin yerine getirilmesi yönünde kambanya başlatıldı.

Kaynak

Aydın’ın Karpuzlu ilçesinde, evli olan öz kızı H.A.’ya (20) cinsel saldırıda bulunduğu ve kızının 2 yaşındaki çocuğunun babası olduğu DNA testiyle belirlenen Ercan K. (64), ‘nitelikli cinsel istismar’ suçundan yargılandığı davada 22 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kaynak

Bursa’nın Yıldırım ilçesi Millet Mahallesi’nde, dün A.Ş’nin darp edilmesine ilişkin gözaltına alınan A.D. ile erkek kardeşi S.D. emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilerek nöbetçi hakimliğe çıkarıldı. A.D. adli kontrol şartıyla olmak üzere iki şüpheli de serbest bırakıldı

Kaynak

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar