Türkmen Türkçesi “Türk Morfemi” sitesinde – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız

Türkmen Türkçesi “Türk Morfemi” sitesinde

Türk lehçelerini öğretmek için Tataristan Bilimler Akademisi Uygulamalı Göstergebilim Enstitüsü tarafından kurulan internet sitesinde Türkmen Türkçesi de öğretilecek.

2 Ocak 2021
Esra Çam
Türkmen Türkçesi “Türk Morfemi” sitesinde

Tataristanlı bilim insanları öncülüğünde oluşturulan proje, çok sayıda Türk lehçesinin internet aracığıyla öğrenilmesine imkan sağlıyor. Türkmen Türkçesinin de eklenerek öğrenilmesine imkan sağlayan site, programlama ve dilbilim alanındaki modern teknolojilerden faydalanılarak hazırlanmıştır. Sitede okuyucu ve uzman olarak iki çalışma modu var. Uzman durumdaki bir araştırmacı öneride bulanabilme ve eklemeler yapabilme imkanına sahip. Türk Biçim Birimi sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

(Kaynak: https://turkmenportal.com/blog/33211/turkmenskii-yazyk-stal-dostupen-dlya-izucheniya-na-portale-tyurkskaya-morfema 27.12.2020

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları