Türkmenistan’da 8 Mart onuruna kadınlara hediye verilecek – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız

Türkmenistan’da 8 Mart onuruna kadınlara hediye verilecek

Türkmenistan’da 8 Mart Kadınlar Günü münasebetiyle kadınlara para hediye edileceği açıklandı.

28 Şubat 2021
Esra Çam
Türkmenistan’da 8 Mart onuruna kadınlara hediye verilecek.

Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbanguli Berdimuhamedov tarafından imzalanan kararla birlikte 8 Mart  Kadınlar Günü’ne özel kadınlara 60 manat hediye edileceği bildirildi.  İşletme, kurum ve kuruluşlarda çalışan, emeklilik ve devlet yardımı alan kadınlar ve lisansüstü eğitim gören, Sivil Hizmet Akademisi kurslarının en az iki yıllık akademik çalışması olan ve okul öncesi kurum öğrencileri 1 Mart- 6 Mart tarihleri arasında hediyelerini alacakları açıklandı.

 (Kaynak: https://turkmenportal.com/blog/34732/v-turkmenistane-v-chest-8-marta-zhenshchiny-poluchat-denezhnye-podarki-ot-prezidenta-strany 26. 02. 2021)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları