“Benim Ülkem-Azerbaycan” adlı film Nevşehir’de ödül kazandı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Asırlık çınar Bozkurt İlham Gencer’le sanat ve siyaset bir arada   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö

“Benim Ülkem-Azerbaycan” adlı film Nevşehir’de ödül kazandı

Nevşehir’de düzenlenen, Uluslararası Turizm Filmleri Festivali’nde, Fuad Guliyev’in yönettiği “Ülkem-Azerbaycan” adlı film ödül kazandı.

22 Eylül 2020
Esra Çam

 

Fuad Guliyev

 

Uluslararası Turizm Film Festivalleri Komitesine (CIFFT) üye 20 ülkede, 30 yıldır düzenlenen Uluslararası Turizm Film Festivali, Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla, bu yıl ilk kez Kapadokya’da düzenlendi. 16-18 Eylül arasında gerçekleştirilen festivale, 18 ülkeden yaklaşık 45 yönetmen katıldı. Korona virüsü salgını sebebiyle özel kurallar altında düzenlenen festivale, ödüller sahiplerini buldu.
Başarılı yönetmen Fuad Guliyev’in yönettiği, Bakü Medya Merkezi tarafından hazırlanan “My Country-Azerbaijan”-“Ülkem-Azerbaycan” adlı film, festivalde “Turizm Filmleri Ülke Kategorisi”nde “altın ödül” kazandı.
Filmde Azerbaycan’ın; tarihi, doğası, turizm olanakları, kültürü ve mutfağı tanıtılmakta ve her turiste hitap edebilecek güzellikler filmde yer almaktadır. Bakü Medya Merkezi tarafından yapılan açıklamada, filmin amacının Azerbaycan’ın temel özelliklerini herkese göstermek olduğu ifade edildi.
Uluslararası Turizm Film Festivali’ni kazanan “My Country-Azerbaijan-“Ülkem-Azerbaycan” tanıtım filmini, Bakü Medya Merkezinin resmî web sitesinde izleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=bgvtrGtHJ1s
Kaynak: (https://www.xeberoxu.az/Baki-Media-Merkezinin-rejissoru-Fuad-Quliyev-Beynelxalq-Turizm-Filmler-Festivalinda-qalib-gelib/20200919135059190 19. 9.2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları