Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı, resim yarışmasında derece alan öğrencileri ödüllendirdi - Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Işınsu   • Emine Işınsu vefat etti

Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı, resim yarışmasında derece alan öğrencileri ödüllendirdi

Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı tarafından düzenlenen “Dünyamızı Koruyalım: Türk Dünyasının Gelenek ve Görenekleri” konulu uluslararası çevrim içi yarışmada dereceye girenlere, Vakıf başkanı Günay Efendiyeva tarafından diplomaları verildi.

31 Aralık 2020
Kâmil Engin

 

 

 

Günay Efendiyeva’nın kuruma ait web sitesinde yaptığı açıklamada, yarışmaya Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı üye ve gözlemci ülkelerden olan Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkiye, Özbekistan ve Macaristan`ın yanı sıra, Türkmenistan, Bulgaristan ve Ukrayna’dan 5-17 yaşlarında altı yüzden fazla öğrencinin katıldığı bildirildi.

Açıklamanın devamında, yarışmaya gönderilen çalışmaların, Türk halklarının zengin manevî dünyasını, ritüellerini, törenlerini, gelenek ve göreneklerini, oyunlarını ve müziğini konu aldığı, resimlerde aynı zamanda eski Türk destanlarından parçaların ve Türk folklorunun ölümsüz kahramanlarının işlendiği ifade edildi.

Yarışmada dereceye giren eserler, vakfın resmî web sitesinde çevrim içi olarak sergileniyor.

Kaynak: AZERTAC (31/12/2020)

Meryem Guluzade’nin (7 yaş, Azerbaycan) “Nevruz” isimli çalışması.

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları