Uluslararası Türkçem Dergisi’nden Nusret Dişo Ülkü’ye ödül – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız

Uluslararası Türkçem Dergisi’nden Nusret Dişo Ülkü’ye ödül

Uluslararası Türkçem Dergisi bu yılki ödülünü Üsküp’te yaşayan ünlü şair, yazar, çevirmen, yayımcı Nusret Dişo Ülkü’ye verdi.

24 Ekim 2020
Esra Çam

 

Nusret Dişo Ülkü

22 yıldır Türkçem Dergisi tarafından Balkanlar, Türkiye ve Türk dünyası coğrafyasında çocuk edebiyatına katkısı geçenlere verilen ödülün bu yılki sahibi Nusret Dişo Ülkü oldu.
Türkçem Dergisi sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Zeynel Beksaç; gazeteci şair Aziz Serbest; gazeteci Enver Ahmet; Türkolog, şair, yazar, gazeteci Dr.Taner Güçlütürk, Üsküp’te yaşayıp yaratan ünlü şair, yazar, çevirmen, yayıncı Nusret Dişo Ülkü’yü evinde ziyaret ederek 22. Uluslararası Türkçem Dergisi Yılın Ödülü’nü verdiler.
Türkçenin yaşamasına katkıda bulunan 83 yaşındaki Ülkü’ye ödülünü, Türkçem Dergisi sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Zeynel Beksaç takdim etti. Beksaç, daha nice sağlıklı, şiirli ve Türkçenin bu topraklarda sonsuza dek bir bayrak gibi dalgalanmasını sağlayacak başarılar elde etmesi temennisinde bulundu.
(Kaynak: https://timebalkan.com/uluslararasi-turkcem-dergisi-2020-yilin-odulu-sair-nusret-diso-ulkuye-verildi/ 19.10.2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları