Uluslararası Türkçem Dergisi’nden Nusret Dişo Ülkü’ye ödül

Uluslararası Türkçem Dergisi bu yılki ödülünü Üsküp’te yaşayan ünlü şair, yazar, çevirmen, yayımcı Nusret Dişo Ülkü’ye verdi.


 

Nusret Dişo Ülkü

22 yıldır Türkçem Dergisi tarafından Balkanlar, Türkiye ve Türk dünyası coğrafyasında çocuk edebiyatına katkısı geçenlere verilen ödülün bu yılki sahibi Nusret Dişo Ülkü oldu.
Türkçem Dergisi sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Zeynel Beksaç; gazeteci şair Aziz Serbest; gazeteci Enver Ahmet; Türkolog, şair, yazar, gazeteci Dr.Taner Güçlütürk, Üsküp’te yaşayıp yaratan ünlü şair, yazar, çevirmen, yayıncı Nusret Dişo Ülkü’yü evinde ziyaret ederek 22. Uluslararası Türkçem Dergisi Yılın Ödülü’nü verdiler.
Türkçenin yaşamasına katkıda bulunan 83 yaşındaki Ülkü’ye ödülünü, Türkçem Dergisi sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Zeynel Beksaç takdim etti. Beksaç, daha nice sağlıklı, şiirli ve Türkçenin bu topraklarda sonsuza dek bir bayrak gibi dalgalanmasını sağlayacak başarılar elde etmesi temennisinde bulundu.
(Kaynak: https://timebalkan.com/uluslararasi-turkcem-dergisi-2020-yilin-odulu-sair-nusret-diso-ulkuye-verildi/ 19.10.2020)

Yazar

Esra Çam

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.