Vatandaşın Bağışı Bloke Edilemez

Milli Düşünce Merkezi'nden Türk Milleti'ne duyurulur..


Bütün dünya gibi ülkemiz de korona virüsün pençesinde. Vahim günler yaşıyoruz. Böyle günlerde millî birlik ve beraberliğe her zamandan daha çok ihtiyacımız vardır. Millî birliği temsil eden başlıca makam da Cumhurbaşkanlığı makamıdır.

Böyle bir zamanda, Cumhurbaşkanı tarafından atanan İçişleri Bakanı valiliklere bir genelge göndermiş ve büyük şehir belediyelerinin, korona virüs salgınından dolayı muhtaç duruma düşen vatandaşlar için başlattığı bağış kampanyasını durdurmuştur. Valilerin emriyle bazı kamu bankaları da yapılan bağışların bulunduğu hesapları bloke etmişlerdir.

Bu uygulamanın millî birlik ve beraberliğe darbe vurduğu muhakkaktır.

Millet olarak Cumhurbaşkanından şöyle bir tavır beklerdik.

“CHP’li büyük şehir belediyeleri bağış kampanyası başlatmıştır. Kendilerini tebrik eder, diğer belediyelerimizin de benzer kampanyalar açmasını dileriz. Biz de aynı şekilde büyük bir kampanya başlatıyoruz. Haydi hep birlikte el ele.”

Vatandaşlar olarak millî birliğin bu şekilde güçlendirilmesini beklerken partizanlık kokan vahim bir uygulamayla karşılaştık. Bu tutum ve uygulama asla kabul edilemez. Bu uygulamadan derhal vazgeçilmelidir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

MİLLÎ DÜŞÜNCE MERKEZİ

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar