Youtube Halaçoğlu’na karşı Ermenileri tuttu

Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu asılsız Ermeni iddialarına cevap olarak yabancı devlet arşivlerine dayanan bir konuşma hazırlayıp yayınladı. Ancak Youtube 'nefret söylemi' gerekçesi ile videoyu yayından kaldırdı.


Asılsız Ermeni iddialarına karşı verdiği cevap Youtube yayınından kaldırıldı

Yusuf Halaçoğlu

Türk Tarih Kurumu’nun eski başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu asılsız Ermeni iddiaları ile ilgili yabancı devlet arşivlerine dayanan bir konuşma hazırladı. Konuşmasını Youtube kanalında yayınlamasının ardından konuşma kanaldan kaldırıldı.

Halaçoğlu yaptığı açıklamada “Ermenilerin soykırım iddiaları ne kadar doğru” adı altındaki konuşmam youtube kanalı tarafından, nefret suçlamasıyla kaldırılmıştır.Halbuki Ermenilerin iddialarına karşı yabancı devlet arşivleriyle cevaptı. Demek ki çok rahatsız etmişiz. İtiraz ettim.” dedi.

Halaçoğlu videonun kaldırılmasının ardından itiraz ettiyse de itiraz kabul edilmedi.

Millî Düşünce Merkezi olarak videoyu kendi kanalımızdan yeniden yükledik. İşte kaldırılan video:

https://www.youtube.com/watch?v=c0CNEGJeYJE

 

***

(Azerbaycan lehçesinde)

Türk Tarixi Qurumunun köhnə rəhbəri Prof. Dr. Yusif Halaçoğlu yalançı erməni iddiaları ilə bağlı xarici dövlət arxivlərinə əsaslanan bir çıxış hazırladı.
Çıxışını YouTube kanalında yayımlamasının ardınca çıxışı kanaldan silindi.

Halaçoğlu etdiyi açıqlamada “Ermənilərin soyqırım iddiaları nə qədər doğru” adı altındaki çıxışım youtube kanalı tərəfindən nifrət yaymaqla təqsirləndirilərək silinmişdir. Halbuki ermənilərin iddialarına qarşı xarici dövlət arxivləriylə cavab vermişdim. Demək ki çox narahat etmişik. Etiraz etdim.” dedi.

Halaçoğlu videonun silinməsinin ardınca etiraz etdisə də etirazı qəbul edilmədi.

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar