Yücelciler anılıyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız

Yücelciler anılıyor

Kuzey Makedonya’da Türk kimliğine sahip çıkmalarından dolayı 73 yıl önce bugün idam edilen 4 kahraman saygıyla anıldı.

27 Şubat 2021
Esra Çam

 

Yücelciler anılıyor

Makedonya’da Yücel adında teşkilat kurarak Makedonya’da yaşayan Türklerin millî ve manevi değerlerinin kaybolmamasına hizmet eden kahraman Türkler, Üsküp radyosunda ilk Türkçe yayın gerçekleştirmek, Türkçenin yayılmasına hizmet etmek ve Türkçe tiyatrolar sergilemek gibi sözde gerekçelerle 73 yıl önce bugün kurşuna dizilerek idam edildiler. Suayb Aziz İshak, Ali Abdurrahman Ali, Nazmi Ömer Yakup ve Ali Adem Ali adlı şehitler bugün saygıyla anıldı. Üsküp’teki Tefeyyüz ilkokulunda ise “Yücel Şehitleri Anıtı” dikildi. Üsküp’teki programa, Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, T.C. Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök gibi pek çok değerli davetli katıldı.
(Kaynak: http://www.yenibalkan.com/tr/gundem/yucel-sehitleri-aniti-tefeyyuz-ilkokulunda-dikildi 27.02.2021)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları