Yunan askerlerinden Batı Trakya’daki Türklere gözdağı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 523’üncü Bilgi Şöleni: Yaşadığımız su sıkıntısı ve su politikalarımız   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi

Yunan askerlerinden Batı Trakya’daki Türklere gözdağı

12 Ağustos tarihinde İskeçe’deki 4. Kolorduya bağlı Yunan komandoları, silahlı ve tam teçhizatlı olarak köy içinde silahlı eğitim gerçekleştirdi.

15 Ağustos 2020
Hilal Ülkü Şahin
Batı Trakya
Yunan askerlerinden Batı Trakya’daki Türklere gözdağı

İskeçe dağlık bölgesi Mustafçova Belediyesi’ne bağlı Gökçepınar köyünde, köy girişinde bulunan Komando bölüğündeki komandolar Gökçepınar mezarlığında ve sokaklarda tatbikat yapıldı. Ayrıca askeri araçlar da köyün girişinde belli bir süre konuşlandılar.

İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete yaptığı açıklamada silahlı ve tam teçhizatlı şekilde yerleşim birimlerine gelen komandoların tek amacının insanları korkutmak olduğunu söyledi. Avrupa Batı Trakya Türkleri Federasyonu ise Gökçepınar’da yaşanan olayın insan haklarını ayaklar altına alan bir skandal olduğu belirtildi.

Kaynak: QHA

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları