Yunan Milletvekilinden Trakya Türklerine Hakaret – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi   • Ahmet Vefik Alp vefat etti

Yunan Milletvekilinden Trakya Türklerine Hakaret

Göçmenler üzerinden Türklere hakaret eden Yunanistan Parlamentosu 2. Başkan Yardımcısı  “Böyle giderse Midilli adası kısa zamanda ikinci Rodop ili olacak” ifadelerini kullandı. Milletvekili Athanasiu göçmen ve mülteci sorununu Türkler aleyhine kullanarak Batı Trakya Türklerini Yunanistan için tehlike unsuru olarak gösterdi. Yunanistan’daki yeni iktidarın Türkler aleyhine duruşu Batı Trakya Türkleri tarafından endişeyle karşılanıyor. Geçtiğimiz hafta Gümülcine […]

11 Kasım 2019
Kocafurkan Dinçaslan

Göçmenler üzerinden Türklere hakaret eden Yunanistan Parlamentosu 2. Başkan Yardımcısı  “Böyle giderse Midilli adası kısa zamanda ikinci Rodop ili olacak” ifadelerini kullandı. Milletvekili Athanasiu göçmen ve mülteci sorununu Türkler aleyhine kullanarak Batı Trakya Türklerini Yunanistan için tehlike unsuru olarak gösterdi.

Yunanistan’daki yeni iktidarın Türkler aleyhine duruşu Batı Trakya Türkleri tarafından endişeyle karşılanıyor. Geçtiğimiz hafta Gümülcine Müftüsü 80 gün hapis cezasına çarptırılmıştı.

İskeçe Müftüsü Ahmet Mete ve Gökçepınar köyü imamı Erkan Azizoğlu 2017 de açılan dava sebebiyle 7’şer ay hapis cezasına çarptırılmış ve karara itiraz etmişlerdi. Duruşmaları 2020 Şubat’ına ertelendi.

Yunanistan Lozan’ı İhlal Ediyor

Yunanistan hükümeti Lozan anlşaması maddelerine uymayarak Batı Trakya Türkleri’nin kendi müftülerini seçme haklarını gasp ederek bölgeye kendi kukla müftülerini atıyor.

Kaynak: QHA

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları