Zelenskiy: Kırım yakında tekrar Ukrayna’nın olacak

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy Kırım'ın bir gün muhakkak Ukrayna'ya tekrar bağlanacağına inancının tam olduğunu ifade etti.


Kırım tekrar Ukrayna'nın olacak

Volodimir Zelenskiy

Devlet başkanı Volodimir Zelenskiy Ukrayna’nın bağımsız haber ajansı Unian information’da yayımlanan açıklamasında, Rusya tarafından işgal edilen Kırım’ın bir gün muhakkak Ukrayna’ya tekrar bağlanacağına inancının tam olduğunu ifade etti.

Zelenskiy, Ukrayna’nın Herson bölgesinde göz alıcı, başarılı bir sınır yönetimi olması halinde Kırım’ın daha erken bir dönemde Ukrayna’ya tekrar katılacağını belirtti.

***

Dövlət başçısı Vladimir Zelenski Ukraynanın müstəqil xəbər agenti Unian Information-da yayımlanan açıqlamasında, Rusya tərəfindən işğal edilən Krımın bir gün mütləq Ukraynaya təkrar bağlanacağına inancının tam olduğunu ifade etdi.

Zelenski, Ukraynanın Herson oblastında düzgün bir sərhəd idarəsi olması halında Krımın daha tez bir zamanda Ukraynaya təkrar qatılacağını bildirdi.

Kaynak : (https://www.unian.info/m/politics/crimea-occupation-zelensky-says-peninsula-to-definitely-return-to-ukraine-11119091.html, 20/08/2020)

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar