Zelenskiy: Kırım yakında tekrar Ukrayna’nın olacak – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 523’üncü Bilgi Şöleni: Yaşadığımız su sıkıntısı ve su politikalarımız   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi

Zelenskiy: Kırım yakında tekrar Ukrayna’nın olacak

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy Kırım’ın bir gün muhakkak Ukrayna’ya tekrar bağlanacağına inancının tam olduğunu ifade etti.

21 Ağustos 2020
A. Selim Babaoğlu ve Nuray Türksoy
Kırım tekrar Ukrayna'nın olacak
Volodimir Zelenskiy

Devlet başkanı Volodimir Zelenskiy Ukrayna’nın bağımsız haber ajansı Unian information’da yayımlanan açıklamasında, Rusya tarafından işgal edilen Kırım’ın bir gün muhakkak Ukrayna’ya tekrar bağlanacağına inancının tam olduğunu ifade etti.

Zelenskiy, Ukrayna’nın Herson bölgesinde göz alıcı, başarılı bir sınır yönetimi olması halinde Kırım’ın daha erken bir dönemde Ukrayna’ya tekrar katılacağını belirtti.

***

Dövlət başçısı Vladimir Zelenski Ukraynanın müstəqil xəbər agenti Unian Information-da yayımlanan açıqlamasında, Rusya tərəfindən işğal edilən Krımın bir gün mütləq Ukraynaya təkrar bağlanacağına inancının tam olduğunu ifade etdi.

Zelenski, Ukraynanın Herson oblastında düzgün bir sərhəd idarəsi olması halında Krımın daha tez bir zamanda Ukraynaya təkrar qatılacağını bildirdi.

Kaynak : (https://www.unian.info/m/politics/crimea-occupation-zelensky-says-peninsula-to-definitely-return-to-ukraine-11119091.html, 20/08/2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarların diğer yazıları: