AYM önünde 28 Şubat İsyanı – Müyesser Yıldız

15.08.2022 tarihinde, yaşları 74 ile 90 arasında değişen Fettullahçı Terör Örgütü tarafından kurgulanan kumpas davasında bir yıldır ceza evinde tutulan komutanlara Anayasa Mahkemesi önünde destek olmak amacı ile toplanıldı ve basın açıklaması yapıldı. Millî Düşünce Merkezi yöneticilerinin de katıldı


15.08.2022 tarihinde, yaşları 74 ile 90 arasında değişen Fettullahçı Terör Örgütü tarafından kurgulanan kumpas davasında bir yıldır ceza evinde tutulan komutanlara Anayasa Mahkemesi önünde destek olmak amacı ile toplanıldı ve basın açıklaması yapıldı. Millî Düşünce Merkezi yöneticilerinin de katıldığı basın açıklamasını Müyesser Yıldız köşesine taşıdı.

Yıldız yazısında “28 Şubat kumpas davasında müebbet hapis cezasına çarptırılan ve 1 yıldır hapiste olan 74 ilâ 90 yaşındaki 13 komutanın aileleri bugün Anayasa Mahkemesi önünde toplanıp, “Bu kumpas dosyasına bakmak için bu insanların ölmesini veya kötürüm kalmasını mı bekliyorsunuz?” diye seslendi.

Anayasa Mahkemesi’nin karşısındaki Ahlatlıbel Parkı’nda gerçekleşen etkinliğe tutuklu komutanların ailelerinin yanı sıra avukatları, silah arkadaşları, bazı siyasi parti temsilcileri, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Milli Düşünce Merkezi yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Ailelerin hazırladığı kamuoyu açıklamasını, müebbet hapis cezasına çarptırılan isimlerden, dönemin Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Aydan Erol’un eşi Sibel Erol, elleri ve sesi titreyerek okudu.” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamını buradan okuyabilirsiniz.

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar