Özbekistan’da okuma kültürünün gelişmesi planlanıyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız

Özbekistan’da okuma kültürünün gelişmesi planlanıyor

Özbekistan’da okuma kültürünü geliştirmek adına bir takım yeni kararlar alındı.

20 Aralık 2020
Esra Çam

 

Özbekistan’da okuma kültürünün gelişmesi planlanıyor.

Özbekistan’da okumanın daha çok yaygınlaşması için hükümet yeni karalar aldı. 2020-2025 tarihleri arasında okuma kültürünü geliştirmek adına yeni yol haritası belirlendi.
Programın önceliklerinden biri, gençlerin manevi, eğitici, sanatsal ve estetik ihtiyaçlarını karşılayan, yayıncıların ve sanatçıların faaliyetlerini destekleyen, çocuk edebiyatının yayınlanmasını destekleyen kaliteli kitapların yayınlanmasıdır. Telif konusunda da iyileştirmeler yapılması planlandı. 3 aşamada uygulanacak kararda ayrıca 2021 yılından itibaren her yıl nisan ayının ilk haftası “Okuma Haftası” olarak kutlanacak.
(Kaynak: https://sputniknews-uz.com/culture/20201215/15601517/zbekistonda-kitobkhonlik-madaniyati-rivozhlantiriladi.html 15.12.2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları