23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun!

"Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir!"


23 Nisan, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret fişeği anlamındaki “Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” sözüyle Türk Milletini harekete geçirip “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir” noktasına getirdiği gündür.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı, Türk milletinin düştüğü yerden kalkıp egemenliğini kendi eline alması yolunda atılan en önemli adımdır. 102 yıl önce dualarla ve umutla açılan meclis sayesinde Türk Yurdunda Türk milleti egemenliğine kavuşmuştur.

İçinden geçtiğimiz sarsıntılı dönemde, egemenlik hakkının “kayıtsız şartsız” millette olmasının ne kadar önemli olduğu ve 102 yıl önce atılan  o cesur adımın büyüklüğü daha çok anlaşılmaktadır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün egemenlik ve bağımsızlık yolunda attığı bu adımı perçinlemek ve benimsetmek için, geleceğin teminatı olarak gördüğü çocuklara armağan etmesi de çağının ötesinde bir harekettir.

Bu vesileyle yüce Türk Milletinin Millî Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, bugünü bayram olarak bize armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onun yanında mücadele eden çelikten iradeyi saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz. Ve bir kez daha tekrar ediyoruz:

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir!”

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar