577. Bilgi Şöleni – Olası Suriye Operasyonu ve Yeni Dengeler

Cumhurbaşkanı'nın Suriye'nin kuzeyine operasyon yapılacağına dair verdiği sinyal sonrası, kamuoyunun dikkati bu bölge üzerine yoğunlaşmaya başladı. Olası gelişmeler ve operasyonun boyutu nasıl olacak? Konuyla ilgili sorularımızı Prof. Dr. Serhat Erkmen cevaplayacak.


Paylaşın:

577. Bilgi Şöleni’nde bu hafta Prof. Dr. Serhat Erkmen’i konuk ediyoruz.

Cumhurbaşkanı’nın Suriye’nin kuzeyine operasyon yapılacağına dair verdiği sinyal sonrası, kamuoyunun dikkati bu bölge üzerine yoğunlaşmaya başladı. Uzun zamandır, özellikle de Ukrayna ve Rusya arasındaki savaştan dolayı, içine düştüğü çözümsüzlük ile bekleyen Suriye’deki gelişmeler Ukrayna ve Rusya arasındaki savaşın da etkisi ile yeni bir safhaya giriyor. Peki bu safha nasıl bir safha olacak? Taktik boyutta mı stratejik boyutta mı? Operasyonun gerekçeleri neler? Süreç nereye evrilecek? İran, bölgede etkisini mi artırıyor? Bu soruların cevaplarını  Suriye’de önemli saha araştırmaları da bulunan Prof. Dr. Serhat Erkmen aktaracak.

Hepsi ve daha fazlası için Mehmet Onur Karadayı’nın yöneticisi olacağı programı 15 Haziran Çarşamba günü saat 20.30’da sosyal medya hesaplarımızdan canlı olarak izleyebilir ayrıca sorularınız ile katkıda bulunabilirsiniz.

Canlı yayınımıza katılımınızdan memnuniyet duyarız.

Programa anlık olarak soru ve görüşlerinizle katkıda bulunabilirsiniz.

Yönetici: Mehmet Onur Karadayı

Konuk: Serhat Erkmen

Tarih: 15Haziran 2022

Saat: 20.30

YouTube kanalımız için tıklayınız.

Facebook sayfamız için tıklayınız.

Twitter hesabımız için tıklayınız.

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar