“Doğu Türkistan’dan Türkiye’ye Göçün 70. Yılı” konulu program

Kazak Türkleri Eğitim ve Araştırma Derneği tarafından 24 Eylül Cumartesi günü İstanbul'da "Doğu Türkistan'dan Türkiye'ye Göçün 70. Yılı" isimli bir program düzenleniyor.


24 Eylül 2022 Cumartesi günü saat 18.00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenecek olan program çerçevesinde, alanlarında uzman isimlerin katıldığı açık oturum ile mini konser yer alıyor. Dernek yönetimi tarafından açık oturuma konuşmacı olarak eski Devlet Bakanlarından ve Milletvekili Prof. Dr. Ahat Andican, tarihçi ve akademisyenler Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Mualla Uydu Yücel ve Doç. Dr. Ömer Kul ile dil ve edebiyat tarihçisi Doç. Dr. Raile Kaşgarlı’nın katılacakları bildirildi.

Açık oturumun ardından, tanınmış sanatçı, besteci ve öğretmen  Bünyamin Aksungur ile dombra ustası Sedat Solakoğlu katılımcılara müzik dinletisi sunacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşecek program, merkezi Zeytinburnu’nda bulunan Kazak Türkleri Eğitim ve Araştırma Derneği tarafından tertip ediliyor.

İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu

Harbiye Mah. Dar’ül Bedayi Caddesi No: 6 Şişli İstanbul

Yazar

Kâmil Engin

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar