Irak’ta tek başına mahsur kalan Türk vatandaşına Türkmenler sahip çıktı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Irak’ta tek başına mahsur kalan Türk vatandaşına Türkmenler sahip çıktı

Irak’ta Koronavirüsü sonrasında Türk vatandaşlarının tahliye süreci devam ediyor. Türkmenler, tek başına olan zor durumdaki Türk vatandaşının imdadına yetişti.

6 Nisan 2020
Mete Korkmaz
Türkmenler
Irak’ta tek başına mahsur kalan Türk vatandaşına Türkmenler sahip çıktı

Türkiye’nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Irak Türkmenlerinin vatandaşımızın imdadına nasıl yetiştiğini aktardı. Büyükelçi Yıldız, “Nadir de olsa, güzel bir Covid-19 anısı: Kimseyi tanımadığı Kerbela’da tek başına mahsur kalan bir vatandaşımıza, bir telefonumuz üzerine Hüseyniye’de ağırlayarak sahip çıkan Türkmen kardeşlerimizin mesajı.” metni ile vatandaşımızın rahatına kavuştuğunu belirten bir ekran görüntüsü paylaştı.

Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşat Salihi de Büyükelçi Yıldız’ın bu paylaşımını alıntılayarak “Biz, bize yeteriz” ifadelerini paylaştı.

Kaynak:QHA

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları