KKTC, Atatürk’ün 82. ölüm yıl dönümüne hazırlanıyor

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 82. yıl dönümünde KKTC düzenlenen törenle anılacak.


 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

KKTC’inde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümünü anma hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. 16 ilçede düzenlenecek olan törende  program akışı şu şekilde olacak:

Lefkoşa

KKTC Başkenti Lefkoşa’da Atatürk Anıtı önünde tören düzenlenecek. Program, saat 09.00’da protokol sırasına göre çelenklerin anıta sunulmasıyla başlayacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde bayrakların yarıya indirilmesinin ardından “Anıt Özel Defteri” imzalanacak. Tören, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği adına yapılacak konuşma ile sona erecek.

Gazimağusa
Gazimağusa’daki Atatürk’ü anma töreni, Zafer Anıtı önünde gerçekleşecek. Tören, saat 08.50’de başlayacak. Protokol sırasına göre çelenklerin anıta sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı ile bayraklar yarıya indirilecek. Törende, günün anlam ve önemini anlatan konuşma yapılacak.

Girne

Girne’de gerçekleşecek anma töreni, Atatürk Anıtı önünde düzenlenecek ve saat 08.55’te başlayacak. Protokole göre çelenklerin anıta sunulmasından sonra saygı duruşu yapılacak ve İstiklal Marşı ile bayraklar yarıya indirilecek, şiir okunmasıyla tören sona erecek.

Güzelyurt

Güzelyurt’ta düzenlenen tören, Atatürk Anıtı önünde saat 08.55’te gerçekleştirilecek. Program, çelenklerin protokol sırasına göre anıta sunulmasıyla başlayacak. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ile bayrakların yarıya indirilmesinin ardından tören, şiir ve günün anlam ve önemini belirten konuşmayla tamamlanacak.

İskele

İskele’de, 08.45’te Ecevit Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde tören gerçekleşecek. Protokol sırasına göre çelenklerin anıta sunulmasıyla tören başlayacak, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla bayrakların yarıya indirilmesinin ardından, şiir ve günün anlam ve önemini belirten konuşmayla sona erecek.

Atatürk Lefke’de de törenle anılacak.

(Kaynak: https://kibristanhaberal.com/haber-atatürk-olumun-82-yıl-dönümünde-kktc 07.11.2020)

Yazar

Esra Çam

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar