Meclisten Yükselen Feryat – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler Çalıştayı   • MDM İstanbul Şubesi Perşembe Sohbetleri: Türkiye’de Organ Nakli ve Sorunları

Meclisten Yükselen Feryat

Doğu Türkistan’da soydaşlarımızın yaşadığı insanlık dramını anlatan ve dinleyen herkesin gözyaşlarını harekete geçiren bu konuşmayı kamuoyunun dikkatine sunuyoruz.

29 Ocak 2021

İyi Parti lideri, 27 Ocak Çarşamba günü TBMM’deki konuşmasında kürsüyü Doğu Türkistanlı Nursimangül Abdurraşid’e bıraktı. Türkiye’de okumaya geldiği için tüm ailesinin kampa götürüldüğünü söyleyen genç kadın, “Dört yıldır haber alamıyorum. İşkenceleri, tecavüzleri anlatmaya artık dayanamıyorum. Dünya oradaki milyonların ölmesini mi bekliyor? Bu zulme hep birlikte ‘dur’ demenizi istiyorum.” ifadesini kullandı.

Bizler de Doğu Türkistan’da soydaşlarımızın yaşadığı insanlık dramını anlatan ve dinleyen herkesin gözyaşlarını harekete geçiren bu konuşmayı kamuoyunun dikkatine sunuyoruz:

 

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!