“Usta Çırak”: Dördüncü bölüm – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • ATSIZ- Türkçülüğün Çağlayanı   • MDM İstanbul Şubesi Perşembe Sohbetleri: Kızılema, Turan dünyasının on bin yıllık sırrı

“Usta Çırak”: Dördüncü bölüm

Usta-Çırak programının bu bölümünde “Ülkemizde neden mucit çıkmıyor?” sorusu soruldu. Otoritenin gerçeği yerine gerçeğin otoritesini kabullenmek gerektiği, bugün bizde bunun yerine Batı’nın otoritesine bağlanıldığı anlatıldı.

22 Şubat 2019

Bahadırhan Dinçaslan’ın sunuculuğunu yaptığı, Prof. Dr. İskender Öksüz’ün daimi konuk olarak katıldığı Türkiyem TV ekranlarında izleyiciyle buluşan Usta Çırak programının dördüncü bölümü yayınlandı. Ülkemizden neden kaşif çıkmadığı konusunun üzerinde durululdu. Otoritelerin gerçeği değil gerçeğin otoritesi anlayışı üzerinden yorum getirilen konuya ülkemizde gerçeği sağlayan otoritenin batı olarak görüldüğü ve insanlarımızın yeni keşifleri batının vazifesi olarak kabullendiğine, ancak günümüzde bu otoritenin kabul görülme oranının azaldığını, ülkemizden kümülatif ilerleme ve öğrenilen yöntemlerle bilim insanlarının ve kaşiflerin çıkmasının olasılığına değinildi. Diğer bir konu olarak köyden şehre göçün artmasına karşın şehirlileşmenin başarısı üzerinde duruldu.

Türkiyem TV frekansları 

FREKANS 12265 POLARİZASYON VERTICAL DİKEY SYMBOL RATE 27500 FEC 5/6 TÜRKSAT 4/A

 

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!