1 Mayıs Türkiye’nin şiddet karnesi

1 Mayıs 2021 tarihinde tespit edilebilen şiddet haberlerini sunuyoruz.


Konya’da 2 gün önce cezaevinden çıktığı öğrenilen şahıs, eşini öldürüp kızını kaçırdı. Eve gittiğinde eşinin kapıyı açmaması üzerine daireye balkondan girdi ve 23 yaşındaki gencecik bir anneyi hayattan ve 2 yaşında küçücük bir çocuktan kopardı. Çok sayıda suç kaydı bulunan katil zanlısını yakalama çalışmalarına başlandı.

Kaynak

Bu kez haber polis şiddeti hakkında. Konya’da bir trafik polisinin yoldan geçen motor sürücüsüne kaskıyla vurduğu anlar başka bir vatandaş tarafından görüntülendi.

Kaynak

Yayınlamaya devam ettiğimiz haberlerle görüyoruz ki ne yaşayana, ne ölüye, ne tarihe, ne de doğaya saygı duyuyoruz. Van’ın Erciş ilçesine 8 kilometre uzaklıkta,14 ve 15’inci yüzyıllardan kalma Karakoyunlu mezar taşları ile Haydar Baba Türbesi’nin de bulunduğu tarihi mezarlığa define arayan kişilerce büyük zarar verildi.
Rize İkizdere’de Cengiz İnşaatın başlattığı, bölgede ve yurt genelinde büyük tepki çeken taş ocağı çalışmalarına karşı çıkan ve durumu kendilerini ağaçlara zincirleyerek  protesto eden vatandaşlar gözaltına alınmaya başlandı.
İstanbul’un Esenyurt ilçesinde, trafik magandaları yol verme tartışması yüzünden Veteriner Hekim Arda Erdabak’ı aracından indirip, öldüresiye darp etti. Ağır yaralanan Erdabak’ın hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.
İstanbul’da bir otobüs durağında genç bir kızın kıyafetlerine bakan adam, kızın ve etrafındakilerin tepkisi karşısında “böyle giyinemezsin, böyle giyinirsen bizim bakmamıza bir şey diyemezsin, benim ikaz etme hakkım var” diyerek kendini savundu.
Şanlıurfa’nın Eyübiye ilçesinde bir evde poşet içinde bebek cesedi bulundu. Bebeğin 2 ay önce öldüğü belirlendi. Bebeğin anne ve babasına ulaşılmaya çalışılıyor.
Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde şehir eşkıyaları ellerinde pompalı tüfekle yoldan geçenleri tehdit ederek telefonlarını gasp etti. Gasp edilen vatandaşın ihbarı üzerine güvenlik kameralarında inceleme yapan polis gaspçılardan birinin kimliğini tespit etti ve evinde yakaladı. Diğeri ise henüz yakalanamadı.
Ankara’da bir kadın sokakta mama yiyen hayvanları tekmelerken görüntülendiğini fark edince, yaptığına tepki gösterip uyaran ve aynı zamanda kayda alan kadına da taşla saldırdı.

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde köpek saldırısı yüzünden çıkan kavgada iki kişiyi tüfekle vurarak yaralayan eski muhtar, olay yerinde kalp krizi sebebiyle hayatını kaybetti.

Kaynak

 

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar