O eyalet hariç ABD’nin bütün eyaletleri sözde Ermeni soykırımını tanıdı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

O eyalet hariç ABD’nin bütün eyaletleri sözde Ermeni soykırımını tanıdı

2019 yılının Mart ayında Alabama eyaletinin de sözde Ermeni soykırımını tanıması üzerine ABD’nin bir eyaleti hariç bütün eyaletlerinde sözde soykırım tanınmış oldu.

26 Mart 2019
A. Selim Babaoğlu

 

ABD'nin bir eyaleti daha sözde Ermeni soykırımını tanıdı
Sözde Ermeni soykırımı

Mississippi (sözde) Ermeni soykırımını tanımayan yegâne eyalet oldu
(https://regnum.ru/news/2595568.html, Миссисипи стал единственным штатом, который не признал Геноцид армян, 21/03/2019)

Rus Regnum gazetesinde yer alan haberde Alabama eyaletinin 20 Mart 2019 tarihinde sözde Ermeni soykırımını tanıdığı bilgisine yer verildi.

Böylelikle 50 ABD eyaletinin 49 tanesi sözde Ermeni soykırımını tanımış oldu.

Yarım milyondan fazla Ermeni asıllı vatandaşın bulunduğu ve bu bakımdan dünyanın ikinci büyük ülke olan Amerika’da Alabama’nın da sözde Ermeni soykırımını tanımayan tek eyalet Mississippi kaldı.

1960’lardan günümüze ABD’de bulunan Ermeni azınlığı ABD hükümetini sözde Ermeni soykırımını tanımaya ikna etmek için çaba sarf ediyor. Ancak ABD merkezi hükümeti soykırım tabirini kullanmaktan imtina ediyor.

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları