O eyalet hariç ABD’nin bütün eyaletleri sözde Ermeni soykırımını tanıdı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış
Millî Düşünce Merkezi
MİSAK logo

Suriyeliler vatanlarına dönmeli

Millî Düşünce Merkezi Suriyeli sığınmacılar için açıklama yaptı: Suriyeli sığınmacıların yurtlarına dönmesi gerekmektedir. Vatanlarında yaşama hakkı kimsenin elinden alınamaz. Bu insanlar için doğal bir haktır. Bu hak Esat düşmanlığı siyasetine kurban edilmemelidir.
_______26 Mart 2019_______

O eyalet hariç ABD’nin bütün eyaletleri sözde Ermeni soykırımını tanıdı

A. Selim Babaoğlu
Paylaş:

 

ABD'nin bir eyaleti daha sözde Ermeni soykırımını tanıdı
Sözde Ermeni soykırımı

Mississippi (sözde) Ermeni soykırımını tanımayan yegâne eyalet oldu
(https://regnum.ru/news/2595568.html, Миссисипи стал единственным штатом, который не признал Геноцид армян, 21/03/2019)

Rus Regnum gazetesinde yer alan haberde Alabama eyaletinin 20 Mart 2019 tarihinde sözde Ermeni soykırımını tanıdığı bilgisine yer verildi.

Böylelikle 50 ABD eyaletinin 49 tanesi sözde Ermeni soykırımını tanımış oldu.

Yarım milyondan fazla Ermeni asıllı vatandaşın bulunduğu ve bu bakımdan dünyanın ikinci büyük ülke olan Amerika’da Alabama’nın da sözde Ermeni soykırımını tanımayan tek eyalet Mississippi kaldı.

1960’lardan günümüze ABD’de bulunan Ermeni azınlığı ABD hükümetini sözde Ermeni soykırımını tanımaya ikna etmek için çaba sarf ediyor. Ancak ABD merkezi hükümeti soykırım tabirini kullanmaktan imtina ediyor.

Paylaş:
Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları