19 Mayıs Çağrısı

Varlığı, yokluk yaratanlara rağmen, yokluğunda bile var olan adamı, Gazi Paşa’yı, aziz Atatürk’ü 19 Mayıs’ta gelin beraber analım. Her yerden Millî Düşünce Merkezi’ni takip eden siz değerli takipçilerimizden 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kısa videolar bekliyoruz.


 

16 Mayıs’ta İstanbul’dan yola çıktığında, kararlığını örnek aldık:

“Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.”

17 Mayıs’ta Bandırma Vapuru, İnebolu’ya yanaştığında azmine hayran kaldık:

“Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin!”

18 Mayıs’ta Sinop’ta iken ileri görüşlülüğünden feyz aldık:

“Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zapt edilmiş,  bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dâhilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve delâlet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasî emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr u zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.”

Ve nihayet 19 Mayıs’ta Samsun’a vardığında, gözlerinin sonsuz mavisindeki umudu içtik:

“Ey Türk istikbalinin evladı! İşte bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen; Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!”

Varlığı, yokluk yaratanlara rağmen, yokluğunda bile var olan adamı, Gazi Paşa’yı, aziz Atatürk’ü 19 Mayıs’ta gelin beraber analım.

Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden, Millî Düşünce Merkezi’ni takip eden siz değerli takipçilerimizden 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kısa videolar bekliyoruz. 16 Mayıs 2021 tarihine kadar çekeceğiniz videoları mdm.misak@gmail.com adresine gönderebilirsiniz. Gönderilen tüm videolar birleştirilip 19 Mayıs günü yayımlanacaktır. Büyük MDM ailesi olarak Ata’yı anıp gençlik bayramını kutlamak için sabırsızlanıyoruz.

Video çekim kuralları:

  1. Video uzunluğu 20-30 saniyeyi geçmemelidir.
  2. Telefondan çekilen videolarda yatay çekim yöntemi benimsenmelidir.
  3. Güneş, ışık vb. aydınlatıcıların arkanızda kalmamasına özen gösteriniz.
  4. Çektiğiniz videoları isim, soyisim bilgileri ile 16 Mayıs 2021 tarihine kadar misak@gmail.com adresine iletebilirsiniz.
Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar