27-31 Ağustos Türkiye’nin şiddet karnesi

Türkiye'de bitmek bilmeyen şiddet olaylarının çetelesini tutmaya devam ediyoruz.


Bursa’da bir Kuran kursunda 10 yaşındaki bir çocuk, üzerine kolonya dökülerek yakıldı. Olayla ilgili iki hafız gözaltına alındı. Gözaltına alınan iki kişi adli kontrolle serbest bırakıldı.

Kaynak

Antalya Belek’te, yumurtadan çıkan 60 yavru deniz kaplumbağası, bir otelin kumsala koyduğu ahşap yürüme bandının altında sıkışarak öldü. Otele 3 ayrı kurum tarafından soruşturma açıldı.

Kaynak

Twitter’da bir kullanıcı Aydın’ın Kuyucak ilçesinde, komşularının annesine saldırdığı anların görüntülerini paylaştı.

Kaynak

Trabzon’un Of ilçesinde bir imam 4, 7 ve 11 yaşlarındaki kızlarını katlettikten sonra kendisini ihbar etti.

Kaynak

Van’da yaklaşık 5 ay önce eşi tarafından saldırıya uğrayan ve üçüncü kattan atılan 2 çocuk annesi kadın felç kaldı. Yoğun bakımdayken polise verdiği ifadede kocasının kendisine saldırdığını ve 3.kattan attığını söyledi. Kadının ifadesi üzerine eşine 20 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Kaynak

Cumhuriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre İzmir Konak’taki Mersinpınar semti sakinleri, İsmailağa Cemaati’ne bağlı olduğu iddia edilen Sıla Vakfı üyelerinin halkı tehdit ettiğini, insanların yaşamlarına karıştıklarından ve mahalleliler üzerinde baskı kurduklarını söyledi. Haberde vakıf üyelerinin mahalleyi teftiş ettikleri ve silahları olduğu belirtiliyor.

Kaynak

 

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar