6 Mayıs Türkiye’nin Şiddet Karnesi

Türkiye’de son 24 saatte yaşanan şiddetin çetelesini tutuyoruz.


25 Nisan günü yaşanan olayda, Gülcemal Coşar (71), anaokulunda yönetici asistanı olan G.A. tarafından önce eşarpla boğulmaya çalışılmış, daha sonra da kolundaki altınları gasp edilerek yakılarak öldürülmek istenmişti. Gülcemal Coşar, kaldırıldığı hastanede olaydan 11 gün sonra hayatını kaybetti.
Kaynak:

Sinop’tan tedavi için Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne getirilen, olay tarihinde 30 yaşında olan C.K. adlı kadın, memur kadrosunda bulunan ancak hastanede hasta bakıcı olarak görev yapan evli ve 2 çocuk babası C.H.’nin (57) kendisini kapalı hastaların bulunduğu bölüme atmakla tehdit ederek tecavüz ettiğini iddia etti.
Şikayet üzerine polis tarafından gözaltına alınan ve tutuklanan C.H. yargılandığı Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Kaynak:

Mersin’in oksijen deposu olarak bilinen Yenişehir ilçesine bağlı Emirler Mahallesi’nde 10-20 yaş arasındaki çam ağaçlarının gençleştirme gerekçesiyle kesildi.
Kaynak:

Erzurum’da iftar sonrası pompalı tüfekle rastgele ateş açan 19 yaşındaki Serdar Dündar, sokakta oynayan 13 yaşındaki Pınar Kaban’ı vurdu. Saçmaların sol gözüne isabet etmesiyle Kaban yaşamını yitirdi.
Kaynak:

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Dr. Adem Özcan, 3 gündür 38 derece ateşle ve kolunda damar yoluyla çalışırken, bir hasta yakınının kolundaki damar yolu sökülerek darp edildi.
Kaynak:

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar