7 Mayıs Türkiye’nin Şiddet Karnesi

Türkiye’de son 24 saatte yaşanan şiddetin çetelesini tutuyoruz.


Tütünçiftlik Sahili Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Yaprak Fidancı, son birkaç gündür denizlerimizde görülen kirliliğe isyan etti. Deniz salyası ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Fidancı, yetkililerin artık kesin çözümlü önlemler alması gerektiğini vurguladı.
Kaynak:

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) bilim danışmanı Dr. Erol Kesici, Acıgöl’ün son yıllarda yaşadığı kuraklığa ilişkin konuştu. Kesici, ortalama su seviyesinin 1 metrenin altına indiğini belirterek Acıgöl kuruduğunda hayatın duracağına dikkat çekti.
Kaynak:

Bingöl’de 26 gündür haber alınamayan 2 çocuk babasının cesedinin parçalanmış halde evinin foseptik çukurundan çıkmasının ardından jandarmanın yaptığı soruşturmada katil karısı çıktı. Adliyeye sevk edilen ve tutuklanan Reyhan B.’nin, kocasını 10 parçaya böldükten sonra foseptiğe attığı öğrenildi.
Kaynak:

Mersin’in Erdemli ilçesinde Ahmet Çetin (50), eşi Semra Çetin’i (48) defalarca bıçaklayarak öldürdü. Seslere uyanan Semra Çetin’in ilk evliliğinden olan kızı Seda Gürbüz (24), annesinin cansız bedeniyle karşılaştı. Gürbüz’ün çığlıklarına komşuları koştu. Seda Gürbüz ile annesinin öldürüldüğü sırada iş yerinde olan ve acı haberi alıp gelen kardeşi Eda Gürbüz, evlerinin önünde gözyaşlarına boğuldu. Polis, Ahmet Çetin’i yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.
Kaynak:

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar