Bir olup “Çanakkale Geçilmez” dediler

Bugün; tüm dâhilî ve haricî bedhahlara rağmen gururla "Ne mutlu Türk'üm diyene!" diyebildiğimiz Türkiye'nin, kaderinde bir dönüm noktası olan Çanakkale Zaferi ve Kurtuluş Savaşı kahramanlarına şükranla...


Bir olup Çanakkale Geçilmez dediler…

Türk’ün Avrupa’da başlayan vatan kaybetme sürecine mâni olacak bir suru Çanakkale’de dağ gibi yığılan kemik, oluk oluk akan kanları ile inşa ettiler.

Bir kahraman çıktı, adı Atatürk; “Varlığım, Türk varlığına armağan olsun!” dercesine irade gösteren. 18 Mart böyle bir ruhun zaferidir. Balkanlarda(Avrupa’da) bir vatan kaybeden Türklerin, son kale olan Anadolu’dan da sürülmesin diye, bedenleriyle geçit vermedikleri şanlı bir mücâdeledir. O mücâdele ki Kurtuluş Savaşı’na da örnek olmuş, Türk’ün adıyla Türkiye’nin kurulmasının dayanağı olmuş. Çanakkale Zaferi’nde mücâdele eden tüm kahramanlarımızı, rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyoruz.

Bir asır önce, Türk milletini seven, Türklüğü yücelten, Türk’çe duruş sergileyen bir liderin öncülüğünde genci ,yaşlısı, çocuğu ve kadını ile bir millet, özünü hatırladı.

Bugün; tüm dâhilî ve haricî bedhahlara rağmen gururla “Ne mutlu Türk’üm diyene!” diyebildiğimiz Türkiye’nin, kaderinde bir dönüm noktası olan Çanakkale Zaferi ve Kurtuluş Savaşı kahramanlarına şükranla…

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.