Hakan Paksoy- Şahin Filiz: Tarikatların yıkım projesi

Fetö'nün İslam ve din ile hiçbir ilgisi olmadığı farklı amaçlara hizmet eden bir yapı olduğu belirtilirken diğer tarikat ve cemaatlar, Fetö'den ayrıştırılarak bir nevi aklanma yoluna gidiliyor.


Veryansın TV’de konuk olan MDM Genel Başkan Yardımcımız Hakan Paksoy ve Şahin Filiz; Tarikatların Türklük şuurunu ve dini yok etme operasyonu hakkında çarpıcı tespitlerde bulundu.

Tarikatların devlet ve toplum içerisindeki konumlanmalarını örneklendiren Paksoy; tarikat ve cemaatların din adına hareket etmediğini, dini, menzile yürürken kullanılacak bir araç olarak gördüklerini söyledi. Bunu da Fetö üzerinden örneklendirerek 15 Temmuz süreci ve sonrasında, Diyanetin düzenlediği din şûrası bağlamında irdeledi.

Fetö’nün; İslam ve din ile hiçbir ilgisinin olmadığı, farklı amaçlara hizmet eden bir yapı olduğu belirtilirken diğer tarikat ve cemaatlar, Fetö’den ayrıştırılarak bir nevi aklanma yoluna gidiliyor tespitinde bulunularak çokça tartışılan tarikat ve cemaatlara da dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı.

Diyanetin çalışmaları, tarikat ve cemaatlaşmanın Türk toplumuna ve Türk kimliğine etkileri gibi çarpıcı konuların ve sorunların ve bunların çözümlerine yönelik önerilerin yer aldığı tespitlerden bazılarını kısa bir video hâline getirdik.

Programın tamamını izlemek için tıklayınız.

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.