Karanlıktakiler – Demet Yener’in yeni kitabı raflardaki yerini aldı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Meselelerimiz- Sadi Somuncuoğlu   • Söz konusu açık oturum 10: Türkçesiz Türkler (Canlı yayın)

Karanlıktakiler – Demet Yener’in yeni kitabı raflardaki yerini aldı

Karanlıktakiler.

Millî Düşünce Merkezi’mizin yazar ve editörlerinden olan Demet Yener’in son kitabı Karanlıktakiler, Yılkad Yayınları’ndan çıktı. 

26 Haziran 2020
Karanlıktakiler.

Millî Düşünce Merkezi’mizin yazar ve editörlerinden olan Demet Yener’in son kitabı Karanlıktakiler, Yılkad Yayınları’ndan çıktı.

Kitabın tanıtımı metninde “Türk kültürü ve Türk mitolojisi büyülü bir mistik alan gibi. İçine girdikçe daha da çekiliyorsunuz sanki. Okudukça meraklanıyor ve meraklandıkça da okuyorsunuz. Bizi biz yapan ögelerin bilincine varmanın verdiği hazzın sözcüklerle yapılabilir bir tarifi olmadığından, sizlere sadece kapıdan bir bakmanızı öneririm. Bence sonrasında geri çıkmak istemeyeceksiniz.

Türk halk bilimi araştırmaları tarihinde Türk fantastik ve korku edebiyatlarında başarılı araştırmalar ve eserler verilmeye başlandığı günümüzde oldukça heyecan verici bir yolculuğa çıktım ‘Söylemeden geçemeyeceğim. Mutluyum çünkü eleştirip eli kolu boş durmaktansa denedim!’ diyebilecek bir adım attım. Herkes bir çakıl taşı getirseydi dünyanın en büyük sarayını inşa edebilirdik, unutmayın.

Dışarıdan bakıp eleştirmektense elinizi taşın altına koyun. Sisteme dahil olun ve size huzurla keyif veren şey her neyse onu en iyi haline getirme ça-basına siz de dahil olun. Hayatta her ne olursanız olun ama en iyisi için çabalayacak kadar güçlü ve kararlı olun.” diyen Demet Yener’e başarılı bir yazım serüveni dileriz.

 

 

 

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!