Kıbrıs’ta kasım ayı boyunca müzeler ücretsiz – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Asırlık çınar Bozkurt İlham Gencer’le sanat ve siyaset bir arada   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö

Kıbrıs’ta kasım ayı boyunca müzeler ücretsiz

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle sergiler açılıyor ve kasım ayı boyunca müzeler ücretsiz olarak ziyaretçilerin hizmetine sunuluyor.

7 Kasım 2020
Esra Çam

 

Kıbrıs’ta “Güzel Sanatlar Cumhuriyet Sergisi” açıldı

Kıbrıs’ta Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında, Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeleri ve Türk dünyasından ödüllü 28 sanatçının eserlerinin yer aldığı “Güzel Sanatlar Cumhuriyet Sergisi” Yakın Doğu Yeniboğaziçi Kampüsü Halil Günsel Kültür ve Kongre Merkezi’nde açıldı. Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Erdal Aygenç: “Sanatın iyileştirici havasını solmak isteyenleri sergimize ve müzelerimize bekliyoruz” açıklamasında bulundu. Aygenç, 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı Haftası’nda Surlariçi Müzesi’nin de açılışının gerçekleşeceğini ve kasım boyunca Kıbrıs Modern Sanat Müzesi, Kıbrıs Araba Müzesi, Günsel Sanat Müzesi, Herbaryum ve Doğa Tarihi Müzesi’ne girişlerin ücretsiz olduğunu sözlerine ekledi.
(Kaynak: https://haberkibris.com/guzel-sanatlar-cumhuriyet-sergisi-yakin-dogu-yenibogazici-kampusunde-bu-cuma-acilacak-1338-2020-11-04.html )

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları