Kıbrıs’ta kasım ayı boyunca müzeler ücretsiz

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle sergiler açılıyor ve kasım ayı boyunca müzeler ücretsiz olarak ziyaretçilerin hizmetine sunuluyor.


 

Kıbrıs’ta “Güzel Sanatlar Cumhuriyet Sergisi” açıldı

Kıbrıs’ta Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında, Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeleri ve Türk dünyasından ödüllü 28 sanatçının eserlerinin yer aldığı “Güzel Sanatlar Cumhuriyet Sergisi” Yakın Doğu Yeniboğaziçi Kampüsü Halil Günsel Kültür ve Kongre Merkezi’nde açıldı. Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Erdal Aygenç: “Sanatın iyileştirici havasını solmak isteyenleri sergimize ve müzelerimize bekliyoruz” açıklamasında bulundu. Aygenç, 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı Haftası’nda Surlariçi Müzesi’nin de açılışının gerçekleşeceğini ve kasım boyunca Kıbrıs Modern Sanat Müzesi, Kıbrıs Araba Müzesi, Günsel Sanat Müzesi, Herbaryum ve Doğa Tarihi Müzesi’ne girişlerin ücretsiz olduğunu sözlerine ekledi.
(Kaynak: https://haberkibris.com/guzel-sanatlar-cumhuriyet-sergisi-yakin-dogu-yenibogazici-kampusunde-bu-cuma-acilacak-1338-2020-11-04.html )

Yazar

Esra Çam

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar