Ozan Arif, Ölüm Yıl dönümünde Mezarı Başında Dualar ile Anılıyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz Konusu-5: Açık Oturum   • Çağrı: Bize katılın

Ozan Arif, Ölüm Yıl dönümünde Mezarı Başında Dualar ile Anılıyor

Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli sanatçılardan biri olan, Milliyetçi-Ülkücü camianın sembol ismi Ozan Arif, vefatının birinci yılında anılıyor.

13 Şubat 2020

Çağımızın Dede Korkut’u, efsane sanatçı Ozan Arif, vefatının birinci yılında anılıyor. Ozan Arif için ilk anma, Samsun İlkadım’daki anıt mezarının başında gerçekleştirilecek. Mimar Ahmet Vefik Alp’ın imzasını taşıyan anıt mezarın açılışının da gerçekleştirdiği anma programı saat 14.00’de başlayacak. Saat 15.30’da ise İlkadım ilçesinde bulunan Serra Otel’de anma etkinliği kapmasında panel düzenlenecek.

Eserleriyle yıllarca Türk milliyetçilerinin sesi olan ve 13 Şubat 2019’da hayata veda eden Ozan Arif için Türkiye’nin bir çok ilinde de anma programları gerçekleştirilecek.

Diğer yandan Ozan Arif’in vefatının birinci yılında, anıt mezarının da açılışı gerçekleştirilecek. Usta Mimar Ahmet Vefik Alp’ın tasarımını üstlendiği, ana kitlesi Muğla’nın Leylak Mermerinden oluşan “Anıt Mezar”ın gövdesinde saz şeklinde derinlemesine bir boşluk bulunuyor. Gövdesinde merhumun milliyetçi kimliğini yansıtan 3 hilal konuşlandırılmış. Ozan Arif şiirlerinden birer kıta mezarın yan yüzlerinde yer alıyor. Üst bölümü çevreleyen yatay bant üzerinde tarihteki 16 Türk devletini temsilen kabartma logolar bezeli.

Yavuz Selim Demirağ, Yeniçağ  Gazetesi’ndeki  Ozan Arif ve “Klavye delikanlıları…” adlı yazısında merhum sanatçının ölüm yıl dönümüyle ilgili düşüncelerini şu şekilde ifade ediyor: “Arif Ağabey gerçekten “Özelin özeliydi…” Kimseye mudanna etmezdi. Bildiği doğruları söylemekten çekinmezdi. Öyle geldi, öyle de gitti zaten… Derin izler bırakarak… O’nun türküleri, destanları yüz yıl, bin yıl sonra unutulmayacak…”

Merhum sanatçının bir çok seveni ve hayranı görüş ve düşüncelerini sosyal medya hesapları üzerinden aktarıyor:

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!