Selanik’te Türk Diplomatın Aracı Kundaklandı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

Selanik’te Türk Diplomatın Aracı Kundaklandı

Rum tarafı silahlanıyor, Türk okullarının duvarına domuz eti lezzetlidir yazılıyor, Türkler aşağılanıyor, Yunan medyası Türk düşmanlığı pompalıyor. Son olarak dün gece Türk diplomatımızın aracı kundaklandı.

23 Aralık 2019
Kocafurkan Dinçaslan

Türkiye-Libya arasında gerçekleşen anlaşmayla birlikte Türkiye-Yunanistan arasında gerginlik giderek artıyor. Kıbrıs açıklarında doğalgaz arama faaliyetleri sonrasında derinleşen krizde tarih tekerrür mü ediyor? Güney taraf bireysel silahlanmada dünya zirvelerine oynuyor, Yunanistan Batı Trakya Türklerine “mülteci” şeklinde aşağılamada bulunuyor, Türk okullarının duvarlarına domuz eti lezzetlidir yazıları yazılıyor ve Yunan medyası Türk düşmanlığını pompalıyor.

Son olarak dün gece Selanik’te Türk diplomatımızın aracı kundaklandı. Kimliği belirsiz kişilerce yapılan eylemde Türk konsolosluğu çalışanı bir kişinin aracı kundaklandı. Yunanistan itfaiye ekibi olaya müdehale etti ve olay yerinde bulunmayan diplomatımıza haber verildi. Çıkan yangın diğer araçlara sıçramadan engellendi. Olay hakkında Yunanistan yetkilileri soruşturma başlattı.

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları